I pa ndalshëm Leverkuseni i Granit Xhakës: Fiton edhe ndaj Leipzigut

Bayer Leverkuseni ka vazhduar me rezultate fantastike këtë edicion në kampionatin gjerman, Bundesliga.

Leverkuse arriti fitore në derbi krejt në fund kundër Leipzigut me rezultatin 2:3 në një ndeshje fantastike.

Të besuarit e Xabi Alonsos e gjetën veten dy herë në disavantazh, por dy herë barazuan dhe në fund shënuan edhe golin e fitores.

Për Leipzigun shënuan Xavi Simons (7’) dhe Louis Opena (56’).

E për Leverkusenin realizuan Nathan Tella (47’), Jonathan Tah (63’) dhe Piero Hincapie (90+1’).

Në këtë takim luajti edhe Granit Xhaka që i mbylli 90-të minutat.

Leverkuseni mbetet lider në Bundesligë me 48 pikë, shtatë më shumë se Bayerni që ka dy ndeshje më pak, kurse Leipzigu është i katërti me 33 pikë.

 

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *