Kusheriri plak ma mori nderin, vellaut i thoshin merja jeten motres tane sa ta ka mar ftyren, kur u martova burri ju kallzoj historin time dhe me qiten ne rruge, sot jetoj me dy femij me qera dhe…

Kusheriri plak ma mori nderin, vellaut i thoshin merja jeten motres tane sa ta ka mar ftyren, kur u martova burri ju kallzoj historin time dhe me qiten ne rruge, sot jetoj me dy femij me qera dhe…-Pershendetje te nderuar edhe un dua te tregoj histori time edi qe shum do me paragjykoni po jam mesuar me paragjykime dhe padrejtsi jam 31 vjeqare jam nënë e dy femive e cila jan jeta jem per ta jetoj qysh ne moshen 16 vjeqare per mua filloj nje jet e zen nje jet me shum dhimbje jemi nje familje e respektuar jemi 5 motra dhe nje vëlla I cili asht drita e syve per ne motrat un jam femia I 3 me vëllaun kemi diferenc 13 kurse me motren e madhe 10 vjet mua prindrit mekan kqyr si nje princesh se nje koh nënes ikan vdekur femit gjat shtatzanis pas gjitha ktyre vite un kam ardh ne jet isha femia me I dashur ne familje edhe pse pas meje vin edhe 3 motrat ma te reja por per mua qysh ne moshen 16 vjeqare filloj jet e zez isha ne shkoll ne vit te dyt vllau u martua u gezum shum murrem nusen e vllaut per ne ishte nje gzim shum I madh se e kishem te vetmin vlla drita e syve ishte per ne pas nje muaj martes te vllaut baba pesoj aksident I cili met ne karroc invalidore per ne u shua gjdo gje kry te javes u semuren vllau me nuse nènes ja prunen vllaun nga gjermania I cili vdiq un isha nëna u dashke me shku te vllau me rujt sa ishke gjall motra e madhe ishte e martuar un isha ma e madhja ne shpi e cila u dashke mu kujdes per baben invalid vllaun me nuse te smur pas nje jave edhe motra e vogel tu kthy nga shkolla e shkel nje ker ku edhe ajo si pasoj aksidenti kishte pas dendime dhe kishte thyr kamen mu banen 4 vet mu kujde te katrit te smur punt e shpis me gatu kem pas edhe lop gjitha vet mi ba po kto sen nuk kishin qen te zeza per mua qe isha 16 vjet po me ndodhi edhe ma e zeza ishte mbramje mu dasht me shku deri te nje shoqe mu dashke me vet per detyra se kisha mungu nje koh morra motern edhe shkova se deri sa I kryjta punet nuk gjets koh te shkoja veq ra terri deri sa shkova aj terr ish kan terr I zi per mua rruges ka shkojm te shoqja del nje kojshi I cili e kem respektu si familje ka ardh te na ka hanger dreks e darka del me ndal kishe pom vet per baben si eka gjendjen un ndalem ti tregoj aj me kap per krahu e me ngren zhag me shtin ne shtepi te shkaute cila ishte e pa banuar e motres I bertet un tu bertit si e qmendur me shtin ne dhom ku un tentoj te iki aj me mshon me diqka te rend mas koke un bi pa vedie kurse motra rruges tu bertit takon nje patroll policore dhe ju del para ju tregon a un per moter nuk dia asht e gjall se kur me kapi mu tum ngre motren ekam ni duke bertit kur vin policia aty te shtepia e pa banura mu veq me vie vedia dhe degjoj zerin e policis duke I than derzo se policia mu prap me bie te fikt dhe ma skam dit gje 24 or kam qen pa vedie policia me dergojn ne emergjenc ku me japin ndimen e par po un kisha lendime te renda ne kok mas 24 orve me vie vedia po nat moment kur kam hap syt muka paraftyr aj egersir qe ma bani jeten e zez kum fillu tu bertit sa ma mu ba jeta vetem e zez nga ajo dit per mua kurr ma nuk pat dit te bardh po vetem lot e vaj mu shkatrruan endrrat e nje adoleshejti krejt me nënqmojshin I vetmi baba dhe nana me mbeshteten te marr veten fjalet filluan si a ma keq shoqria mu largun kush ma sme perkrajke vllaun e shtishin terr e zi I thojshin lendue motren se ta qiti ftyren e zez ma u mbylla ne dhom as nuk haja as nuk pija mendoja vetem si ta mbys vetem 3 hee tentova ta mbys veten po motrat dhe nana me zbuluan dhe me dergun ne spital per mua kalun dy vite xeri sa mora veten mas dy vite krejt um thojshin ti lendue veten se kerkush ma nuk te do pse jeton po vendosa per hater te nanes babes motrav dhe nje agjes qe shum me ndimojke ta marri veten ne kemb dashti Zoti takoj nje djal aj djal shum mir te dit se si kam pas rastin dashti te luante me mua edhe aty per mua ke nje plumb ne shpirt po su derzova shum e shum djem kqyrshin me fitu nga rasti im prap takoj nje djal flas me ta me kshillojke me ndimojshin shum kshillat e ti se u ba si nje psikolog per mua ma kuptojke vujtjen fillova te ndjej dashuri nga aj po edhe aj shum me dojke kur u takojshmi me ta per mua ishte dit shum e qet edhe pse kisha frig nga aj mendoja se edhe ky veq me lujt me gjendjen tem e ka dita dites edhe un pa ta sun rrija pa fol at koh ska pas tela si tash me fol fb e msn po vetem me pare ka qen dhe aj pom thot te dua un e ndjeva veten shum mir edhe pse kisha frig nga aj un I besoja shum se asnjher nuk me thojke qysh e ki pas punen po taman un fillova te kem ndjenja per ta e kuptova se kishte grua dhe fmi edhe aty per mua pat nje plumb ne zemer dhe shkova ne shpi qaja si e qmendur si asht e mundur un te kem fol e te kem dal me nje bur bab te femive per mua u shkatrrua gjdo gje filloj prap nje kriz nervore e cila me qoj deri ne gjysem vdekje prap edhe aty vendosi ma te mos jetoj se u lodha ma nge te zezat nje mbramje binte shi prap u pi hapa lloj lloj hapa dhe nje helem as vet nuk e di pse ka qen shkoj perqafoj nanen dhe motren dhe I tbem nenes me baj hallall oj nan per kto dit te veshtira qe po jeton per mua asht ma mir te vdes se sa te jetoj dhe ngjitem siper ne dhom mbyll deren e dhomes dhe pi hapat dhe helmin nena tu men,Qysh mi tha kto fjal ngjiten ne kat te dyt dhe kerst ne der un vetem ma kisba mbet pa vedie pisket nana dhe ngajn vllau edhe motrat me marrin me qojn ne spital ku aty qendroj plot tru jav ne kom me pak shpres per jet po Zoti nuk ma merr shpirtin mem qetsu po prap me ringjall nga vdekja qe te kem vujtje masi dal nga spitali prap them se Zoti me ringjalli te vuaj shpirtnisht mas nje kohe prap takoj njeriun qe I besoja per mua u ndal dita at dit un dashta ta kaloj rrugen mos takohem me ta po aj me ndal dhe me thot un te dua edhe pse jam I martuar kam dy femi edhe ty po te dua edhe ty po du met marr per grua aty u perlajta me ta dhe fillova te qaj si me thua kshtu un nuk muj te ndaj nga gruja un nuk muj tja shkatrroj endrrat e femive tu un djalit tan nuk muj me ja ndal ba ket e kishke djalin 8 vjet po un prap I thash rri larg nga un mos me shkatrro ma shum edhe pse te dua shum un nuk muj te bahem gruja jote e dyt nuk muj ta shkatroj zemren e grues dhe femive tu edhe un iki sbkoj ne shpi dhe prap qaja se si mujti kjo mem ndodh mu ku gabova ku hina ne gjyna pse per mua jeta koka kan veq zi pa as nje dit te bardh kshtu I kalova kater vite nga dh, una e katundarit po nje dit isha tu nejt ku gruja e vllaut u rrok me mu dhe ma bani mu pas kan e mir nuk te kish mar nderin plaku ape she se kerkush nuk pot do qka po jeton per mua ke si mem pas therr me thik ajo fjal krejt ato shpia qka ka qe per rreth mua me ran mbi kok thash kurr nva ti se kam prit qe me thu kshtu apo harron si jam kujdes per ty a I harrove te mirat e mia u kthy me tha syt pom dhamin kur pot sho per mua spat ma keq nga dhimbja e saj iki dal e qytet ulem park dhe qaj si fmi lot e mi shkoj si shiu kur ne at moment prap me del para personi qe ishte qe me tha te dua du te jesh gruaja ime un nga dhimbja I them ik shko te gruja te femia jo u spo shkoj askund un dua te rri me ty aty filloj tme flas ne at moment mu zemra veq desh me plasi dhe nva dhimbja filloj nje lidhje edhe pse e dija qe asht I martum edhe pse e urreja po at momenf me humbi kontrilli por prap largohem nga aj nuk pranoj te martohem me ta edhe pse edina qe me don po un sun e shkatroja nje familje pse Zoti mu ma shkatrroj jeten veq me te zeza un kursesi nuk pranoja te martohem me ta ku nje dit masi largobem nga ky takoj nje djal flas nje koh me ta dhe un I tregova si e kum pas punen me tha e kalumja sme intereson nga tash nuk du me pas gabime edhe aj kish pas qen I martuar edhe I fejuar po ish pas ndar veq njr nuk me tregon se kishte shum femna po ram dakort u martum na fali Zoti dy femi po prap burri filloj kontakt me ish femnen po nuk bajsha za se u bana me dy fmi iku shkoj ne zvicerr per mua prap filloj sherri se burri si kishte tregu nanes edhe motres si e kum pas punen hiq po ato dya nana dhe motra kishin marr vesh xi u kan rasti im dhe I thojshin burrit qysh e ki marr marre per ty se qka I banen e bashkun me ish te dashuren dhe mua me ndajten prap un mbeta si qyqe ne rrem mbeta me dy femi ne rrug shkova te familja me dy fmi aty gruja e vllaut dhe vllau nuk me dojshin dhe jam dal me femi jetoj me qira per mua shum e veshtir me jetu po ikam fmien per ta po mundohem ne maksimum po prap tash mu ka lajmru aj burri qe ka qen I martum nga kushtet dhe kercnimet qe kam pas jam bashk me ta jetoj mir me do mi do fmit po un kursesi nuk pranoj te martohem me ta edhe pse me lut te martohem un nuk mundem shum her I them largona nga aj po aj nuk hek dor nga un me ka than veq nese vdes ndana se ndryshe jo jam ne hall tash shum nuk di qka te veproj djalu ti um shenon vllau I ti po un nuk dua ta shkatroj gruen e ti ky mka tha nese ti nuk do mu martu me ty bile te kem lidhje un kam than jo nuk dua largov um ka than nese ti nuk je me mu u edhe gruen qe ekam kame leshu jam ra ne hall nese un largona aj e leshon edhe gruen nuk po du un me qen shkaktar mu nda me grue ju lutem me ndimoni su te veproj ju lus se per mua ka fillu jeta e zez nga mosha 16 vjeqare

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *