Marrëveshja e fshehtë e Bayernit dhe Tottenhamit që do të realizohet në vitet e ardhshme

Tottenhami kanë një tjetër marrëveshje me Bayern Munich, pasi këta të fundit nënshkruan Harry Kane dhe Eric Dier. Dier është ribashkuar me Kane në Bavari dhe u emërua në stol kundër Werder Bremen të dielën, pasi kishte nënshkruar një marrëveshje deri në fund të sezonit.

Bayern e ka nënshkruar atë për të siguruar mbrojtjen dhe do të ketë opsionin për të zgjatur qëndrimin e tij edhe për një vit.Kalimi i Dier pason nënshkrimin prej 100 milionë eurosh të kapitenit të Anglisë, Kane, i cili më në fund u largua nga Spurs në verë në ndjekje të trofeve të mëdha.

Kane ka shënuar 26 gola në 23 ndeshje në të gjitha garat për skuadrën e Thomas Tuchel. Gjashtë asistime të tjera ​​do ta shohin atë të mbledhë një bonus të madh prej 230,000 euro në kontratën e tij, ndërsa Daniel Levy pretendon se ka një opsion rikthimi për Kane nëse lojtari dëshiron të shtojë numrin e golave ​​të tij në Ligën Premier në të ardhmen.

Megjithatë, një tjetër detaj interesant për të cilin u pajtua kur Kane hodhi stilolapsin në letër ishte për dy miqësoret mes dy skuadrave. Gazetari gjerman Maximilian Koch pretendon se kjo klauzolë është përfshirë për të mbajtur tarifën e garantuar të transferimit nën 100 milionë euro.

Sipas The Sun, takimi i parë është planifikuar të zhvillohet në Londër në stadiumin e Tottenham Hotspur në javën e dytë të gushtit. Spurs do të marrë të gjitha të ardhurat nga ndeshja, por nuk ka asnjë fjalë se kur do të zhvillohet përballja e dytë.

Bayerni është përballur me Spurs në para-sezon më parë, pasi në vitin 2019, skuadra e Londrës Veriore mori pjesë në Kupën vjetore Audi.

Spurs shkoi deri në fund në kompeticion, duke mposhtur Bayernin me penallti në Allianz Arena pas barazimit 2-2 në finalen e turneut.

Dier nuk u shfaq, por Kane doli nga bankina, ndërsa ishte trofeu i parë i dyshes te Spurs. /Telegrafi/

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *