Me qellim burri e kish lene ne gjep foton me gruan tjeter qe une te ja gjeja dhe te ndahej nga une, kom mbet pa shpi dhe pa familje si jetime, te pakten mos te me kish lene ne borgje…

Me qellim burri e kish lene ne gjep foton me gruan tjeter qe une te ja gjeja dhe te ndahej nga une, kom mbet pa shpi dhe pa familje si jetime, te pakten mos te me kish lene ne borgje… -Mirdita jam ni gru 34vjecare Kam ni djal 14vjet, jam martuar 18vjet me dashuri jemi dasht shum me burrin familja e tij mu smkan dasht ne fillim Po pas 10vitesh kemi nis me kalu Mir,Kam qen 14vjet e martume ,burri ka jetu jasht mas 2vjet mka mar edhe mu. Burrin e Kam pas tvujtun per ket arsye I kom ndejt gati per cdo send. SE kom lon me bo asni xho nshpi SE um ka ardh keq see ka pas fmijeri dhe rini tvujtme.. Vjerren e kum pas shum tvshtir Po e kum lon as nuk ja kum vnu menjen mo cka fol e cka bo..Burri ka nis me pas shocni tkece e ka fillu me hik npushime me Shok,ja ka nis me perdor sene tkcija me pi alkool e gjera tnryshme.un kom punu xhith si jom ardh sjum nal as ni dit si me thmi si me pun tshtetit e si nshpi. Kur kena bo 10vj martes mu ka merzit jeta nga burri,na ka pas shti nborxhe e UN SE kum dit,e me mu o sjell shum keq kjo sjellje ja ka nis fill 3vjet pas martese per 7vj kum bo durim ama Kur e ka pa edhe djali qe mka qellu cat dit fill jum shku te familja ime burri mka qellu edhe her tjera Amon djali SE ka pa kurr. Kur jom shku ka nis burri me kajt me mlut edhe familja ime mka bo presion e tani jom kthy apet,gabim ma I madh njet skom bo pervec ktina. Tash si jom kthy diten e par mka prit me dashni me fjal tmira biles I kom kerku mo’s mem nejt afer so largu..diten tjeter si tjena cu ka nis me tkeq apet CA smka thon,edhe mka thon qe kurr ska me ma harru kto poshtersi qe ja kum ba.. ka nis edhe ma shum me xhelozi vec dor ska lshu mo mka izolu pe familje pe krejt. E un jom dorzu kum Hy ndepresion skom pas mo deshir as me jetu mo,vec per djal kom egzistu.qaq keq jom Kon kom shku 3muj nspital,Kur jom shku nspital burri ndryshoj u bo njeri tjeter ka nis mem dhon perkrahje shpirtnore e nshpi ka nis mem ndihmu. Qaq jom Kon falenderuese Zotit qe cdo dit ja kom nis me u fal.ama nshpirt thell e ndjeja qe ka naj sen tjeter edhe e kom pyt direkt burrin a mos ka naj gru tjeter,ka nis me kesh e me u tall e ka mohu e un I kom besu.Ja nisa me punu apet e lumtun Dej nfund derisa ni dite kum mar teshat me la e ja kum xhet ni foto me ni gru TU u Puth. Sedi si kum met xhall krejt bota mu ka bo Terr.. e kom priit me ardh pe pune e kom pyt cka osht kjo foto e mka thon qe qe 5vite osht bashk me to e un fajin e kom vet qe ay ka gjet tjeter,8muj skom mujt me flejt e me honger sic duet e kom lut my kthy mo’s me I hudh gjith ato vite e vujtje ska dasht mu kthy e kom pranu fatin.. ay planin e Kish bo ma heret edhe foton ctash edi e ka lon kastile me xhet UN..kish gjet banes ma heret kish nenshkrujt kontrat kish cel firm me tjetren bashk e un puno ndrit tzotit e ay tum shfrytzu.. mka lon mo’s ma keq me borxhe deri nfyt as djal spo pagon sic duet e un sdi ca me bo… Zemren ma ka bo cop cop, kurr mo njet skom me Kon e njejta djalin ma ka lon pa shpi pa familje qe kurr sja boj hallall prej Zotit .. A munet ju lutem mem keshillu CA mundem UN me ligj me bo per kta borxhe qe mi ka lon..ju lutem mo’s me ofendoni jom Kon e re e skom dit e I kom besu burrit mo’s me I besu burrit kujt me I besu?? Edhe ju burra e djem tri Kur tmartoeni mendojuni Mir cka boni, SE na vajzat shqiptare nuk e kena kollaj me u nda mu burri mka lon Po aj ka vazhdu jeten sikur ska ndodhe asni send Po UN jom mbet jetime pa shpi pa familje tpakten mo’s mkishte lon borxhe tmkish lon si njeri,per hater te asaj buke qe ja kum bo per 15vjet.. Burri osht bo Me fmi me gru te huj e mu mi Mori me ondrra me shpresa me gjitha,Po Zoti osht I madh shpresoj Hala qe dot boet Mir edhe per mu vec djalin ta kem shnosh inshallah..

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *