Sa te kem jeten do kurohem ne spital, me kan maltretuar te gjithe, ish bashkeshorti me thoshte te mbaj me buk qe 17 vite…

Sa te kem jeten do kurohem ne spital, me kan maltretuar te gjithe, ish bashkeshorti me thoshte te mbaj me buk qe 17 vite…- Pershendetje histori te jetes!Une kam shkruar disa here ketu per problemet qe kam,dhe sikur nxjerr ate duftin e madhe qe kam perbrenda,pershendet etje dhe ju te dashur lexues te faqjes histori te jetes! Falemind erit dhe ju qe komentoni dhe je pni mendimin tuaj,une cdo gj e e shkruaj reale ashtu te vertet si me kane rrjedhur gjerat .Disa prej jush thon po ti ketu e gjete te shpre hesh gjerat individuals,Po une sot jam nje invalide k u semundja qe kam me k a ardhur prej stresit ,dhe punoj ne shtet.Te dashur lexues une ketu lexoj lloj lloj historirash dhe edhe mesoj prej tyre marr ato gjerat e mira gjithmon.Un sot jam 38 vjec,jam e div ocuar. Kur isha e vogel u rrita te gjyshja e doja shu me dhe e degjoja shume gjithmon me porosiste dh e me thoshte nderin mbaj e mos u dorezo asnjeher e .Une fjalen e saj e vura veth ne vesh dhe se harro va kurr,jetova vetem ne k onvikt dhe isha aq krenare per veten time sa kisha nje lumturi te madh e.Po mua me shtypen te gjith askush nuk me besoj.Tani qe po I kujtoj gjerat vetem qaj dhe kjo me ben shume mire se une I nxjerr gjerat nga vetja nuk I mbaj dot perbrenda. Une edhe sot jam krenare .Une durova maltretimen ,malterime nga te gjithe nga ish bashkshorti me shtyti te shkruaj nje vidjo qe kam incizuar ku me thoshte, une te kam mbajtur me buke ty 17 vjet, o vajza te reja dhe ju gra behuni te forta dhe luftoni vet dhe ecni perpara ne jete,un e kam luftuar vet dhe ja kam da l une rrisja tre femije me shume sakrifice vetem, ishi rrinte gjith kohen ne kurbet dhe leket i der gonte ne menyre te kufizuar shume pak,une duroja se isha fillikat vetem, por mos duroni o motra vajza te reja nena gra mos duroni asnje lloj maltretime, se do perfundoni ne spital si une, qe sa te kem jeten do kurohem ne spital, une edhe sot kam vet em zotin,I lutem cdo dite dhe cdo dite ai me merr hak,Me merr hak per te gjitha ligeti t e njerezeve qe pata fat rreth e rrotull te kem,dhe I lutem gjit mon se ai eshte I madhe dhe I madherishem dhe e di dhe e ndjej qe zoti do ti rregulloj gjer at dhe do ti coj perseri ne vend in e vet.Me falni se u zgjata pak si shu me ,po ndihem shume e vetmu ar dhe ketu Jo se do zgjidh gje po une nxjerr ate qe une kam perbenda meje,ju uroj fat mmbaresi te gjitheve ju lexues dhe zoti ju bekofte ne cdo hap te jetes suaj!Dhe kalofshi nje dite vere te ge zuar dhe behari u shkofte mbar e per te gjithe ju!

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *