Veq pse i thash vjehrres pse po ju jep djemve buk me zore, Burri u qu ma bani trupin copa copa zani te kojshit mu ka ndi, qe 30 vite si kam pa djemte e mi…

Veq pse i thash vjehrres pse po ju jep djemve buk me zore, Burri u qu ma bani trupin copa copa zani te kojshit mu ka ndi, qe 30 vite si kam pa djemte e mi…-Ju lutem anonim.Une jam nje Nene e tre djemve po kam jekur shum me Burrrin dhe vjehrren kam jetu 8vite po sikur me qen 80vite kurr skam dit te nana e te vllaznit e mi mu knaq per shkak se i limaltretim per mamen e vet Nanen e kisha 50 km afer ai ma shum e shetitke Nanen e vet se mua me Kerr kalojke perreth familjes time me Kerr mua aspak nuk me thojke hajde po t marrin Edhe ty deri sa te kryjme pun per shkak se i djegte miza Ner kapuč qe m malltretojke. Kur u bana nane Edhe Une mas dy viteve zoti ma fal djalin e pare pas 4ter vjetve te dytin duke mendu se ndryshon Linda Edhe djalin e trete po po djali i trete m Lind me nje Dore te paralizu me gishta te vegjel prej malltretimeve qe mi pat ba n shtatzani.Krejt kojshit e nijshin piskamen time.UN prej martes as qe guxojsha me dal’ jashte por nje dit prej sites qelloj ne spital nje muj kisha gjakderdhje athere as qe kisha tel e kamera me inqizu po po fati nje kojshike e vendlindjes ishte n dhom me mua dhe ju lajmeroni vellezerve te mi qe Jam ne spital.Vijne vllaznit e mi mem voziti kur čka me pa trupim zi Une ju them e bajsha me shnet se vet i kam fajet qe kam than me ma ba mishin copa copa per hater te fmive duroj.Kjo krejt ka qen per shkak te vjehrren qe ju jepke dy djemve buk n goje ka dy tri ore e majshin buken n goje deri sa i thash pse po ju jep me zor kta Jan te rritun ajo m tha prej natit deri 20vjet ka me ju dhan a mos mi ke pru ti prej babe.Ish burri e merr kaishin mem tre ju shkoj ne spital aty kur mshohin vllaznit e pysin vjehrren se ju Jam per mu.Ajo i thot si krejt Grat n spital kur vllau i madh qohet ne kam e i thot filane fol me karta te qelne se e kemi pa motren se se shka i ka ba djali e mos na ban me dal’ me djeg atje ju asht tu shit benzin djali juj ne pumpe se ketu nuk kemi ardh per qervishin e juj po per dervishen tone qe e kemi pa ne spital.Asaj ti shkojn syt lot per d jalin a per nuusen jo se 20thupra ne shpin te tjeterkujt kollaj ashte.Vllau i madh ju thot ma mir me na pas dhan helm kur e kemi pa motren trupin jorgovan prej kaishit.Vie koha te shkojme ne Itali vllaznit e mi ja japin 3000eu per n Itali me shku tu mendu se mos po ndryshon po jo aspak.UN filloj me punu te nje plak po asaj plake ne Itali i vdes vajza dhe pasi te punsona ajo plaka shum me dojke dhe m pat than se ti qyshdo qe e ban punen Une ty te su se po mi perngjan vajzes teme.Punojsha ka 4 ore ma jepke rrogen e mire dhe teshat e vajzes qe i kishte n orkan.Vie koha qe Plaka dhe Plaki te shkojn dikun n pushim nje muaji dhe mua mi lajm qilsat ne Besim.Kisha secilen dite ka dička me punu ni dit bashqen ni dit pegllen ni dit dhomat mrena.Masi e kryjsha orarin shkojsha ne banes te ish burri ju vjehrra me piskama e me bertima mi kqyrke femit UN krejt rrogen asaj ja dorzojsha.Kur masi kaloj Muji Vin pleqte prej pushimit diten e fundit vjehrra u bajke me llutka dhe po mthot ti frajeric me shku me Jarana ne shpi te huj e UN me ti kqyr fmit nuk shkon.Mua mudok sikur mem pas Ra shpija per mi kry i thash UN me Jarana ki me pas pun me vllaznit e mi kurish burri opet me kaish n podrum mrren trupi zi po ni dit para se me ardh pleqte promaja ma rezon njeVazne dhe thirret Plaka Pronto lajmeroni n tel finito kaza i them si finito Molto mi dispiače non ti spijegare Plaka reagon perkej n ven se ti than mu ka thy vazoja ajo mendon se ma nuk punoj te ako.Ishte nje mos marrveshje n mes meje e plakes.T nesermen UN shkoj me mendimin e vellezerve qe kishte pune vllau n Itali dhe kur ma ka pa trupim zi n podrum e trener sa qe shtaga e fshises u pat thy per shpin t jeme.Vllau po i thot ish burrit o filan na jep besen qe nuk e rren ma motren tone ai i thot qe ju e ki motren merre ban shkadush me ta.Para 20vetave burra e gra ishin aty.UN i thash shka qe ju e ki motren nana jote…Vllau Del e dhez cigaren Edhe thot ska kurgja prej kesaj pune.Aty fillon mem lut a ban dy min me fol UN i thash as ni minut se u tuta mu kthyqe kan than te moqmit Sturma se po des po po i metet ves.M besoni me papuqe t shpis kam dal’ ish burri as qqe nije me dhan pasaporten vllau po i thot n tel filan qite pasaporten e motres ai kurrqysh qite se Policin e thirri ai ma bre se po mtut me hater a me zor e marrin policija dy muj nburg UN i harroj Femit ftyra mbahet sikur ni Molle.Masi vjen policija e qet pasaporten dhe UN drejt me avion te nesermen ROM Beograd m pret djali i halles n aerodrom dhe kurr ma nuk i kam pa 30vjet tre djemt e mi psihopati e ban ndamjen e ni anshme me perkthyesin gjygjesor qe per čdo vjet mi bjen fmit n pushim As ni bit nuk mi ka pru.E ndjera plak ju kam punu ja gjun vjehrren qilsat n ftyre po prej zhigit vdes Plaka qe mka dasht si vajzen e vet.M jepni keshilla si kishit me vepru ju falenderoj shum per mirkuptim zoti ju ruajt me te mira.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *