Babin e maltretuën pasi ka vetem vajza dhe jo djem, por dola unë dhe mora hak për të…

Pershendetje Admina dhe antar te kesaj faqe .desha tju tregoj Historin time . Jetojm ne perendim Babai erdhi Si Azilant ne Gjermani ne vitet 90ta.Si Shiptart qe kan zakon njo punon 20 hajn,kshtu i ndodhi e familjes time personalisht babait tim dhe mua. Babi im ka 3 vllezer ne Kosov kan fmij jan te martuar . Po ata kan secili nga 3 apo 4 djem ,Ashtu deshti Allahu dhe ne jemi 3 qika skem vlla,po babai dhe nena yn kurr nuk u ndin keq qe ska djem ,na rriten vertet me te gjitha te mirat,sna mungoi asgje kurr.2 her ne vit gjihh kemi shku ne Pushime Babi im ndertoi te gjithve nga nji shtepi ishim te lumtur shume.Mbasi qe u rritem ne fmijt filluan Axhallaret te humbin respektin nga familja jon se ne pare mo nuk ju dergojshim vetem ndonji rast semundje se nuk ishin keq.Ket ver ne pushime ne kosov filluan te grinden me babin tim nji axhe se ai kishte feju djalin dhe kerkonte 10 mi euro per dasem.Babi tha se un se kam me borgj ti martoj fmijt, e mu me jan rrit qikat i kam ne rend martese dhe mo sju japi.Filluan grindjet dhe axha me djalit e vet e fye babin tim aq shume dhe filluan ti bien grushta shkelma mezi i ndam. Ne at moment kur i ndam tha babi im me keni gjet vet se skam djem un do shperngulem nga ky vend e juve haram ju koft djersa ime dhe filloi me qajt babai qe kurr se kisha par ne at situat ishte tnerr i madh per mua mamin dhe motrat.Po fjala e babait kur tha se mkeni gjet vet se skam djal me breu ne zemer shume u mbusha me vaj ika ne shpi mora revolen dhe jau drejtova atyre idiotave qe ma rrafen babain filluan te ikun si qenet endacak te mshifen ner fustana te grave te tyre dhe ju thash se baba im ka djal ja ngreha gishtin ne ato momente thash ti eliminoj te gjithe me besoni iken u mshefen ne podrum dhe babi mu lut te mos gaboj se na prishe jeten bija ime, filloi te me qetsoj me fjal dhe ngadal mu afrua ma mori revolen nga dora .mbas ca kohe u qetsu situata erdhen policia dhe me moren .un pranova se revolja eshte e imja ashtu e babit i thash , 3 muaj me mbajten ne burg dhe sjam e penduar as nji sekond .Perderisa un isha ne qeli ata u pajtuan dhe kerkuan falje babit tim dhe familjes time.Dhe tash jam ne gjermani te familja ime dhe duam te shperngulemi nga ai vend se smunden ti shof ata gjakpires. Vete ju kisha then qe mos krahasoni djal qik se kur ja plas zemren dikujt ta shuan jeten .Me te vertet e po tu jua merja jeten sdo isha penduar kurr se vetem zemra ime dhf nena motrat f babi im d dim se ne qfar situate na sillen ata tr paftyr.Me falni ndoshta e zgjata .kush fyen trego ftyre e vet ne komente u ndiej veten krenare qe k dola krah babit tim qe eshte personi me me vler ne jeten time dhe do te mbetet.ndaqi thuani film kuboj ndaqi thuani kara sevda.Kjo ke historia jem shpresoj shum qe do ta publikoni dhe te mar mendimet e njerzve nga faqja juaj, ju pershendes te gjitheve dhe ju uroj nje nate te mire.

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *