I kom ra me dore i kom thon “Ti sje burr je idiot” se ai e pranoi me tha “Po jam i martum kam fmi”

I kom ra me dore i kom thon “Ti sje burr je idiot” se ai e pranoi me tha “Po jam i martum kam fmi” – Pershendetje. dua te mbetem anonim te lutem..Jam nje vajz 25 vjeqare , para 1 viti rastesisht njoha nje djale …ne pika te shkurta spo e bej roman, ishte shum serioz , une shum e lazdruar meqe isha rritur ne qytet dhe isha femija me i vogel me kishin lazdruar shum dhe kisha liri te madhe. ktij i pelqeja shumm por i pengonin sjellet e mia, po ashtu mua te tij, me dukej shum serioz se per cdo sjelle timen e cdo fjale ma terhekte vrejtjen. mos fol ashtu ,mos bej ashtu ,mos thuaj ashtu , eshte marre ashtu, marre kshtu, deri sa i bertisja epo nqs ste pelqej kshtu si jam ka vajza tjera plot. por un atij ju duka shum e sinqert dhe shum e pa sherr…delshim nonstop bashk po ma shum …(vazhdon historia me poshte…)

U perlajshim ai qeshte nga sjellet e mia si femije. por nuk kisha qenë femije sepse prej dites par e kisha kuptuar se diqka po fsheh. nuk dergonte foto gjoja se nuk del mir, me thoshte sonte flej ma heret se kryt mu da, pastaj diten ikshim sa ma larg pothuajse ne tjeter qytet, dhe vinte ne mbremje kinse mas punes te me shoh. dhe u kthente nshpi.. cdo dit ndodhte i njejti sen deri sa dyshimet vetem shtoheshin. po facebook a ke e pyeta? jo skam tha. po insta? jo , po snap? jo nuk perdor rrjete socjale mtha.!! prap dyshimet. fliste me mua nonstop ne telefon pa nderpre edhe gjat orarit punes. ndojher edhe deri 2 3 4 sabah, edhe prap dyshoja nto edhe pse filloj te sillej cdo dit ma mir e ma mir. nje dit dolem per gjiro dhe i kap dokumentat e makines e shiqoj. mundohet te mi kap me zort por e lexova kishte emer tjeter mbiemer tjeter. dhe jetonte ne qytet tjeter. i thash ndalo makinen ma thuaj krejt verteten. me tha me fal. i thash te lus tregom a eshte qajo qe kam dyshu gjeth e gjithmon e ki mohu. tha po jam i martum kam fmi. i kom ra me dore i kom thon ti sje burr je idiot. mfal lerm ta spjegoj mtha. i thash zhdukmu injorant. i dola nga makina i perplasa deren e ika ne shpi …(vazhdon historia me poshte…)

Kisha fillu me ndjeh diqka per te sepse kishte shum aftsi me bo per veti cdo mashkull. Sot akoma me vjen nga pas…qan para syve tmi. edhe mthot tlutem jam i dashurum nty qka skam qen kurr. ik more ktheu te familja jote mashkull idiot qysh ske turp i them. tlutem falem se kur e kam pa qe je femen e sinqert ski pik sherri e kam pa qe je qik e mir skom dasht met mashtru ty me tha. per ker arsye as ste kom prek as ste kom qu ku kom mujt met qu se tkom pas nkerr, kom mujt me ndrru rrugen me kry pun me ty po kurr ty atohen sta kom bo se mu ke dhimt kur te shisha ka folshe sa e sinqert, ka me shikojshe si femije, jom dashuru nty kurrr skom mujt me hek dor prej teje, as kurr skom me hek se tdashuroj shum, nuk kam pas qellime tkqija asniher per ty. te betohem ne Allah se tdu. me thoshte sjam rahat ne familje te lutem a te takohemi vetem kerkoj prej teje mem fal qe ste kom kallxu prej fillimit. cdo dit tkam ne mendje pse te rrejta pse. veq te takohemi dhe po du prej teje veq me ma fal. asgje tjeter. une ja fala. dhe me erdhi me puth u puthem qaq fort sa sot jam e dashura tij edhe pse eshte i martuar, jam dashuru shum nto edhe ai hala ma shum nmu , kur deshta me lon …(vazhdon historia me poshte…)

Ha kajt si fmi mos me lon. cdo dit mkushton rendsi cdo dit i thot gruas qe po del me shok vjen te une. cdo dit mfal dashurin qe se kam perjetu kurr perpara. cdo dit bon cmos mem ofru lumturi, dashuri edhe nqs idhnona me to edhe per senin ma tvogel nqs jemi me kilometra larg mer rrug te gjat veq mem pajtu edhe me nejt me mu deri sa pajtona e qetsona. kur jam smut vjen me sjell edhe hapa edhe gjera te femrav (vata) rrin me mu deri sa flej pastaj me mlon dhe ik ne shpi. me dashuron shum betohet ne kryt e fmive betohet ne Allah qe si ka ndodh kshtu asnjeher. as me nje femen e as me gruan e vet. edhe mardhanje shum shpesh bejm ma shum kujdeset per mu mu ndi une e knaqt sesa ai vet. hatri jem qe mos mu merzit une e mos me dyshu qe bon najsen me grun rrin deei sabah ne sallon tu shkru me mu. ka nje vit qe jemi bashk edhe cdo dit eshte i njejti person si prej dites par duke me jep kaq shum rendsi e llogari nonstop dhe duke mar mendimin tem per cdo gje. Nqs du mi jep fund ksaj lidhje najher. qe mduhet pa tjeter me ka then KI ME KAN E JEMJA TON JETEN. KURR SKI MU NDA ME MU. Mu ka paraqit nje djal tjeter i mir po bon shum mas meje mka thon qe po ka qef me kon une e fejumja tij po nuk guxoj as mi fol se e kam Burrin e martum i cili nuk lejon asnejehr diqka te till..edhe nuk di si mund ta le tash kur em don edhe e du kaq shum ju lutem motra mos me ofendoni po si motra me keshilloni se qfar te beje? a te ndahem ti jepi rast kti djalit te ri a qka te beje se kshtu jam e lumtur po nuk po di si te veproj ma … per qata ju drejtova juve o motra me ndihmoni qfar te beje kam shum nevoj me fol me ndonjeren nqs ka qen nksi situate si ka vepru? kush te doje mundet mem shkru ne inbox.. ju falemidnerit motrat e mija .

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *