Spanjë: Hidhet shorti i çerekfinales të Kupës së Mbretit

Sot është hedhur shorti i çerekfinales të Kupës së Mbretit.

Barcelona do të përballet me Athletico Bilbaon, ndërsa Sevilla do të luajë kundër Atletico Madridit.

Barça e eliminoi skuadrën e Unionistas me shifrat 3:1 të enjten, ndërsa Athletic Bilbao e mposhti 2:0 Alavesin për ta siguruar çerekfinalen e këtij turneu.

Përballje interesante pritet të jenë edhe dy çerekfinalet e tjera mes Celta Vigos dhe Real Sociedadit dhe Mallorcas e Gironas.

Lista e plotë e ndarjes së çerekfinalistëve:

Athletic Bilbao – Barcelona

Celta Vigo – Real Sociedad

Mallorca – Girona

Atlético Madrid – Sevilla

About the author

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *